TĘCZOWA JEDENASTKA

Witamy na stronie internetowej Publicznego Przedszkola nr 11 w Nowej Soli!!! Poprzez stronę chcielibyśmy przybliżyć Państwu naszą placówkę oraz ułatwić dostęp do bieżących informacji i wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony!!!

Słoneczka

Do grupy Słoneczek uczęszczają dzieci 5-letnie. Nauczycielki grupy: mgr Patrycja Drożdżowska i mgr Anna Angielska.

zajęcia przyrodnicze

Wczoraj do Słoneczek przyszyły Panie z nowosolskiego muzeum i przeprowadziły zajęcia przyrodnicze. Dzieci dowiedziały się z jakich warstw składa się las oraz jacy mieszkańcy go zamieszkują. Słoneczka poszerzyły swoją wiedzę na temat grzybów. Poza tym panie mówiły o rodzajach lasów - dzieci bawiąc się uczyły wokół tematyki przyrodniczej. Dziękujemy za spotkanie!

dzień zdrowego śniadania

Dziś w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania i z tej okazji dzieci miały możliwość samodzielnie zrobić swoją kanapkę. Do wyboru były różne składniki. Zadziwiająco dużo dzieci chciało dokładki, bardzo smakowały im własnoręcznie przyrządzane kanapeczki.  Nawet niejadki przekonały się do swojej kanapki i zjadły ją ze smakiem.

Spotkanie z Panem Pszczelarzem.

Dziś Słoneczka mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat pszczół. Dzieci dowiedziały się, jak ważne są pszczoły dla nas i dla naszego świata.

nasze pierwsze wyjście do kina!

Wróciliśmy z kina! Było wspaniale!! Dla niektórych dzieci było to pierwsze wyjście do kina w ich życiu. Słoneczka cudownie się sprawowały podczas wyjścia. Pięknie szły parami, każdy słuchał wychowawcy. Bezpiecznie szliśmy chodnikiem i uważaliśmy na pieszych oraz rowerzystów. Podczas seansu dzieci nie rozmawiały, nie przeszkadzały i oglądały zafascynowane bajkę. Tytuł bajki: Psi patrol: Wielki film. (Kosmopieski).

spotkanie z geodetą

Dziś Słoneczka gościły tatę Igorka, który przedstawił nam zwód geodety. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się geodeta i jak ważny jest to zawód. Jednym z ważniejszych zadań geodety jest pomiar terenów i sporządzanie map. Dzięki pracy, obliczeniom geodety powstają budynki, domy i drogi. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda sprzęt potrzebny do pomiarów. Na dworze mogły skakać w dal i obliczyć długość swoich skoków. Tatuś Igorka w podzięce za uczestnictwo obdarował dzieci łakociami, a my wręczyliśmy dyplom. Bardzo dziękujemy za wizytę! To było interesujące spotkanie!

dzień chłopaka

Dziś święto obchodzą nasi chłopcy.  Nasi superbohaterowie: Spider-Man’y i Batman’y. Chłopcy otrzymali opaski na głowę z wybraną postacią oraz odznaki. Lena, Ala K. i Martynka przyniosły dla chłopców słodki upominek. Później zasiedliśmy do uczty i zrobiliśmy zdjęcia w fotobudce. Na koniec każdy mógł sobie wybrać tatuaż zmywalny.

dzień przedszkolaka

Tańce i zabawa w rytm muzyki, zawody, tory przeszkód i inne wyzwania. Tego dnia bawiliśmy się doskonale!

Odwiedzili nas ratownicy medyczni!
Dziś odwiedził nas Tatuś Martynki, który na co dzień pracuje jako ratownik medyczny. Dowiedzieliśmy się jak wygląda zawód ratownika medycznego, jak ważną rolę pełni w naszym życiu. Wiemy już jakie numery musimy znać, aby uratować komuś życie. Słoneczka dowiedziały się jak wygląda pierwsza pomoc i miały okazje spróbować swoich sił w ćwiczeniach. Dzieci bandażowały też misie, słuchały bicia swojego serca, a później poznały Ratmisia. Radości nie było końca każdy chciał się przywitać i przytulić. Na koniec dzieci zobaczyły ambulans, mogły też usiąść za kierownicę i posłuchać sygnału karetki. Dziękujemy za spotkanie! Słoneczka są zachwycone! Wiele ważnych informacji dowiedzieliśmy się tego dnia i było to bardzo ciekawe spotkanie.

• image_50435841.JPG
  • image_50761729.JPG
  • image_67207425.JPG
  • image_67505665.JPG
  • image_67510017.JPG
  • image_67538433.JPG
  • image_67550977.JPG

Dziś Słoneczka miały wielką frajdę, ponieważ mogły zasiąść za kierownicą ciężarówki! Dziękujemy tatusiowi Mikołaja H. za zorganizowanie tak wspaniałej atrakcji! Dzieci otrzymały w prezencie odblaski oraz kamizelki odblaskowe.

dzień kropki

Słoneczka rozpoczęły nowy rok szkolny na całego!
Świętowaliśmy 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki.

Zapraszamy do udziału w wewnątrzprzedszkolnych konkursach :o)

Nasze akcje

Akcje w roku szkolnym 2022/2023

Bieżące informacje dla Rodziców.

Do pobrania

Aby ułatwić Państwu dostęp do wybranych dokumentów, zapraszamy do ich samodzielnego pobrania. Są one również dostępne w przedszkolu.

JESIEŃ

.